Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Pierwsza, polska edycja konkursu One Day Design Challenge by Roca

Pierwsza, polska edycja konkursu One Day Design Challenge by Roca

GRUPA ROCA

  • Dodano 03 stycznia 2018
  • ·

Pierwsza polska edycja odbędzie się 17 lutego 2018 roku w ramach targów 4DESIGNDAY (Międzynarodowe Centrum Kongresowe,  Katowice). Uczestnicy konkursu zmierzą się z wyzwaniem zaprojektowania oryginalnych rozwiązań i innowacyjnych koncepcji łazienkowych w czasie krótszym niż 7 godzin

 

One Day Design Challenge by Roca

 

Kiedy:             17  lutego (sobota) 2018

 

Agenda:         9.00 – Rejestracja

                      9.30 – Prezentacja zadania konkursowego

                      9.45-16.00 – Czas na opracowanie projektów  (z przerwą na lunch)

                      16.00 – Obrady Jury i poczęstunek (cocktail party)

                      18.00 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

                      19.00 – Zakończenie konkursu

Gdzie:          Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice,  ul. Plac Sławika i Antalla 1.

 

Rejestracja: www.onedaydesignchallenge.net

 

One Day Design Challenge, organizowany przez Roca globalny konkurs dla studentów, młodych architektów oraz projektantów do 30. roku życia, w 2018 roku zawita do Polski.


17 lutego (sobota) 2018, w trakcie targów 4DESIGNDAYS (Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice, Plac Sławika i Antalla 1), uczestnicy zmierzą się z niezwykłym wyzwaniem zaprojektowania w ciągu jednego dnia innowacyjnych produktów, z obszaru przestrzeni łazienkowej.


W polskiej edycji konkursu udział wziąć mogą tylko obywatele Polski.

 

 

Konkurs rozpocznie się prezentacją zadania. Uczestnicy będą mieli niecałe 7 godzin na przygotowanie projektu. Następnie prace konkursowe zostaną złożone na ręce Jury, które dokona ich oceny i ogłosi wyniki podczas ceremonii przyznania nagród. W czasie gdy Jury będzie obradować, uczestnicy konkursu zostaną zaproszeni na cocktail party.

 

Twórcy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody wysokości, odpowiednio, 1000, 700 i 400 EUR. Jury może dodatkowo przyznać specjalną nagrodę Fundacji We Are Water o wartości 400 EUR. Będzie to nagroda za projekt wyróżniający się w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i wpisze się w wartości, reprezentowane przez Fundację.

 

W skład Jury konkursu wejdą: Jerzy Wuttke, Przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, który kieruje dyplomową pracownią Projektowania Produktu na ASP Katowice: Tomasz Konior, główny architekt w Konior Studio; Tomek Rygalik, projektant kurator i wykładowca; Agnieszka Kaczmarka, Prezes Katowickiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich i Architekt oraz Xavier Torras, Brand Communication Director w Roca i przewodniczący Fundacji We Are Water. Jury w tym składzie oceni kreatywność, innowacyjność i wpasowywanie się prac konkursowych w ważną dla firmy ideę zrównoważonego rozwoju. Taka formuła konkursu pozwoli uczestnikom sprawdzić swoją umiejętność pracy pod presją czasu i zdobyć uznanie na wczesnym stadium kariery zawodowej.

 

One Day Design Challenge na świecie 

Roca od lat angażuje się w projekty z zakresu innowacji i projektowania. One Day Design Challenge jest jednym z nich. Wspiera on młodych projektantów w ich dążeniu do zdobycia rozpoznawalności. Początkowo konkurs odbywał się tylko w miejscu swych narodzin – w Hiszpanii, gdzie najbliższa edycja będzie już siódmą z kolei. W roku 2015 podjęto decyzję o rozszerzeniu konkursu na inne kraje, aby zapewnić młodym ludziom dobrą platformę do rozwoju kreatywności i zdobywania doświadczenia w świecie profesjonalistów. Zorganizowano go wówczas w Dubaju i Hong Kongu. W roku 2017 odbyły się pierwsze edycje w Anglii, Portugali, Rosji i Omanie. W 2018 kolejne kraje dołączą do listy biorących udział – razem będzie wtedy ich już dwanaście. Konkurs dotrze do Polski, Chorwacji, Brazylii, Argentyny i Bułgarii.

 

Rejestracja, regulamin, skład Jury i szczegóły na stronie:
http://www.onedaydesignchallenge.net/en/poland-2018_40730


Więcej o konkursie w skali globalnej można przeczytać na jego stronie:
www.onedaydesignchallenge.net