Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Pierwsza, polska edycja One Day Design Challenge

Pierwsza, polska edycja One Day Design Challenge

GRUPA ROCA

  • Dodano 27 lutego 2018
  • ·

W pierwszej polskiej edycji konkursu One Day Design Challenge by Roca udział wzięło blisko 270. młodych profesjonalistów oraz studentów architektury i designu.


  • Zapoczątkowany 7 lat temu konkurs, funkcjonujący obecnie na arenie międzynarodowej, zorganizowany w Polsce podczas 4DESIGNDAY został entuzjastycznie powitany przez studentów i młodych profesjonalistów, którzy licznie wzięli udział w wyzwaniu.
  • Zadanie polegało na zaprojektowaniu zestawu umywalki i baterii w perfekcyjnej harmonii
  • Konkurs wygrał projekt o nazwie MIST

                                                                       

Katowice, 28 lutego 2018 – Zwycięzcą pierwszej polskiej edycji konkursu One Day Design Challenge by Roca został projekt MIST autorstwa Ewy Nowak i Jarosława Markowicza. Nagrodę przyznano na gali, która odbyła się w sobotę 17 lutego. Konkurs, odbywający się w ramach 4DESIGNDAY, stanowi ciekawe wyzwanie dla młodych projektantów i architektów , którzy muszą mierzyć się nie tylko z zadaniem konkursowym, ale też i z czasem, by stworzyć propozycję innowacyjnego projektu przestrzeni łazienkowej, spełniającej wymagania ujawnione im dopiero przy starcie konkursu.

 

W tegorocznej edycji zadanie uczestników polegało na zaprojektowaniu zestawu umywalki i baterii idealnie do siebie pasujących.

 

Z ponad 80. zgłoszonych projektów Jury konkursu wyłoniło trójkę zwycięzców. Nagrodę główną, 1.000€, otrzymał projekt MIST. Jury doceniło projekt za sposób, w jaki łączył użyteczność, trwałość i piękno, oraz za kontynuowanie dobrych, sprawdzonych wzorców, jednocześnie odkrywając i wydobywając z nich nowe oryginalne cechy.

 

Druga i trzecia nagroda, o wartości 700€ i 400€, została przyznana, odpowiednio, projektowi MO-VI autorstwa Bogny Bochenkiewicz, Kai Borowskiej i Aleksandra Łukasiewicza oraz projektowi Liky opracowanemu przez Pawła Lasotę, Annę Rudnicką i Annę Woźniakowską. Przyznana została także czwarta nagroda, o wartości 400€, wręczona przez przedstawicieli fundacji We Are Waterprojektowi Dominiki Czuber i Aleksandry Lesisz o nazwie Foggy Egg. Uznano, że najlepiej wpisuje się on w misję Fundacji, polegającą na zwiększaniu społecznej świadomości problemu dostępności wody oraz uświadamianie opinii publicznej i instytucjom, jak ważne jest wypracowanie nowej polityki gospodarowania tym zasobem. Fundacja kładzie nacisk na zrównoważony rozwój i oszczędne używanie tego zasobu oraz prowadzenie akcji zmniejszających negatywne skutki niewystarczającej dostępności wody w wielu regionach Świata.


      

 

Opisy nagrodzonych projektów

 

Laureaci

 

Pozostając wierna idei angażowania się w projekty związane tematycznie z innowacjami i designem, Roca organizuje konkurs One Day Design Challenge by Roca w celu wspierania młodych architektów i projektantów na wczesnym etapie ich kariery. Od roku 2015 konkurs zaczęto organizować także w innych krajach, aby stworzyć także tam platformę na której młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoją kreatywność i zdobywać doświadczenie w świecie profesjonalistów.

 

W tym roku konkurs będzie organizowany w 11 krajach. To o 5 więcej niż w zeszłym roku. Dotrze teraz zarówno do Polski, jak i Chorwacji, Bazylii, Argentyny i Bułgarii. W Portugalii, Rosji, Omanie i Szanghaju, po zeszłorocznym sukcesie pierwszej edycji, w tym roku będzie miała miejsce druga. Natomiast Dubaj i Hong Kong będą obchodzić odpowiednio 3. i 4. edycję. W Hiszpanii, kolebce One Day Design Challenge by Roca, miejsce będzie miała 7. edycja.

 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu ze zmagań w ODDC w różnych krajach w 2017 r.:

https://youtu.be/BGiw3z9T24E

Informacje o firmie ROCA

 

ROCA oferuje produkty wyposażenia łazienki, kładąc nacisk na ich design i funkcjonalność. W ofercie firmy znajdują się kompleksowe wyposażenie przestrzeni łazienkowej – ceramika, baterie, stelaże podtynkowe i przyciski, wanny, w tym z hydromasażem, kabiny, brodziki, meble łazienkowe oraz dodatki.. Jej początki sięgają roku 1917, kiedy to rodzina Roca rozpoczęła budowę swojego pierwszego zakładu produkcyjnego w Gavà (Barcelona). Po stu latach od chwili powstania, firma zatrudnia ponad 22 600 pracowników i posiada 78 zakładów produkcyjnych, w ponad 170 rynkach na pięciu kontynentach.

 

Informacje o One Day Design Challenge

One Day Design Challenge jest corocznym konkursem organizowanym przez Roca w różnych miastach na Świecie. Adresowany jest do studentów architektury i projektowania oraz młodych profesjonalistów poniżej 30 roku życia. Wyzwanie konkursowe polega na stworzeniu oryginalnego i innowacyjnego projektu rozwiązań do przestrzeni łazienkowych w ciągu tylko jednego dnia. Od czasu pierwszej edycji w Hiszpanii w 2012 roku celem konkursu pozostaje zapewnienie młodym ludziom możliwości zaprezentowania się i zyskania uznania w świecie profesjonalistów. Jury konkursu zawsze stanowią uznani profesjonaliści, ceniący oryginalność, kreatywność i realność możliwości zrealizowania przedstawionych projektów.

 

Kontynuując międzynarodową ekspansję w tym roku konkurs obecny będzie w 13 miastach w 11 krajach:

Katowice (Polska), (Sao Paulo (Brazylia), Buenos Aires (Argentyna), Sofia (Bułgaria), Lizbona (Portugalia), Moskwa (Rosja), Muscat (Oman), Dubaj (Emiraty Arabskie), Szanghaj i Hong Kong (Chiny), oraz Barcelona i Madryt (Hiszpania), a także Chorwacja.

www.onedaydesignchallenge.net