Aktualności

PHIG.pl » Aktualności » Wystawa malarstwa Anny Nosowicz "Hiszpańskie światło"

Wystawa malarstwa Anny Nosowicz "Hiszpańskie światło"

  • Data wydarzenia 13 września 2017
  • ·
  • Publikacja 26 lipca 2017
  • ·

Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza objęła patronatem honorowym wystawę Anny Nosowicz zatytułowaną "Hiszpańskie Światło". Wystawa będzie otwarta do 30 września 2017 r. w Galerii Xanadu przy ul. Hożej 51 w Warszawie. 

 

Wraz z Galerią Xanadu zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się w środę, 13 września 2017 r. w godz. 18:00-21:00 w siedzibie galerii na ul. Hożej 51 w Warszawie. 

 

Na wystawie będzie można zobaczyć prace, które przybędą prosto z Hiszpanii, gdzie autorka obecnie mieszka i pracuje. To niezwykle energetyczne malarstwo, pełne kolorów odzwierciedlających południowe ciepło i temperament. Nieprzypadkowy jest tytuł wystawy - hiszpańskie światło ma ogromny wpływ na najnowsze prace artystki, która rozjaśniła paletę, wybiera bardziej kontrastowe zestawienia barw i mniej oczywiste ich zestrojenia. Abstrakcje Anny Nosowicz Ruiz to nie tylko żywy kolor, lecz także kontrasty wynikające ze zderzających się śmiałych i ekspresyjnych pociągnięć pędzla z motywami geometrycznymi i dużymi płaszczyznami jednolitych barw. Artystka działa głównie na bazie własnej intuicji, w bardzo swobodny sposób przepisując swoje wrażenia i doświadczenia na język malarstwa. Robi to niezwykle umiejętnie, wykorzystując bogaty warsztat malarski wypracowany podczas studiów na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych i rozwijany m.in. na rezydencjach artystycznych w Hiszpanii.

 

Wystawa będzie otwarta do 30 września 2017 r. od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00 i w soboty w godz. 11:00-16:00.

 

Anna Nosowicz Ruiz (na zdj.) (ur. 1983 r.) jest absolwentką malarstwa na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obroniła w 2008 r. w pracowni prof. Z. Nitki i prof. A. Dymitrowicza. Od jakiegoś czasu związana jest zawodowo i prywatnie z Hiszpanią - przebywała na rezydencjach artystycznych w Maladze i San Sebastian, obecnie mieszka i pracuje w Andaluzji. Prezentowała swoje malarstwo na wystawach indywidualnych m.in. w Konsulacie RP w Maladze (2017), Galerii Neon Side we Wrocławiu (2015), Galerii Kaprysy i Galerii Na Ptasiej we Wrocławiu (2014). Jej prace można było oglądać na prezentacjach zbiorowych takich jak Międzynarodowe Biennale Malarstwa w Kiszyniowie w Mołdawii (2017), Targi sztuki JustMAD7 w Madrycie (2016), 25. Festiwal Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (2016), czy na wystawach Ring 2 w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu (2013) i Rejestracja drgań w BWA Awangarda we Wrocławiu (2008). Od wielu lat realizuje wiele projektów edukacyjnych w Polsce i Hiszpanii. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Hiszpanii, Włoszech, Belgii, Turcji, Wielkiej Brytanii i USA.

 


   

(od lewej: Avalon, 2017, olej, płótno, 100x100cm, Horizonte 2, 2016, akryl, płótno, 40x50cm, Interactions VII, 2017, akryl, płótno, 50x50cm)

 

Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny działa od listopada 2016 r. w wyjątkowej postindustrialnej przestrzeni byłych zakładów Serwar w samym centrum Warszawy. Galeria regularnie organizuje aukcje sztuki współczesnej oraz wystawy czasowe prezentujące twórczość artystów młodego i średniego pokolenia, a także inne przedsięwzięcia od szkoleń biznesowych po różnego rodzaju warsztaty i spotkania promocyjne. Reprezentuje i promuje grupę kilkunastu artystów, których prace stale można oglądać w przestrzeni galerii, a także na targach i konkursach artystycznych. Ma już na koncie organizację czterech wystaw indywidualnych oraz udział w międzynarodowych targach sztuki JustMad8 w Madrycie. 


ZAPROSZENIE PDF

Tekst krytyczny autorstwa Agnieszki Gniotek


O trunki podczas wieczoru otwarcia zadba marka Chivas, nie zabraknie również hiszpańskich specjałów serwowanych przez szefa kuchni Cuisine Chic Daniela Michała Szmidta, który przez 15 lat zbierał doświadczenie w zagranicznych restauracjach takich jak Noma. Partnerami wystawy są Artinfo.pl, Wnętrza 3D, OneBid, Cuisine Chic Catering oraz Chivas.


Serdecznie zapraszamy!


Zdjęcia z inauguracji wernisażu: Łukasz Stępień


Galerie