Media

PHIG.pl » Media » Hiszpański pionierski plan rozwoju sektora dronów cywilnych na lata 2018-2021

Hiszpański pionierski plan rozwoju sektora dronów cywilnych na lata 2018-2021

  • Data wydarzenia 19 marca 2018
  • ·
  • Publikacja 19 marca 2018
  • ·

Hiszpański Minister Rozwoju Íñigo de la Serna zaprezentował Plan Strategiczny dotyczący rozwoju sektora dronów cywilnych w Hiszpanii, w którym kluczową rolę pełni innowacja i rozwój technologiczny.

 

 

Jest to pionierski na skalę europejską plan o przekrojowym i multidyscyplinarnym charakterze. Określa on zakres działania ukierunkowany na podniesienie poziomu konkurencyjności i pozycji firm z sektora, tak, aby przez najbliższe lata mogły stać się silniejsze i umiejscowiły Hiszpanię na pozycji światowego lidera w tej dziedzinie.

 

Drony znajdują coraz szersze zastosowanie w sektorach takich jak rolnictwo, kontrola infrastruktury czy monitoring. Niebawem drony będą przydatne na kolejnych polach, takich jak chociażby transport przesyłek, działania w sytuacjach nagłego zagrożenia, a także, w bardziej odległej perspektywie, przewóz ludzi.

Drony oraz ich liczne zastosowania będą coraz bardziej zauważalne w naszym otoczeniu, odgrywając kluczową rolę w inteligentnych miastach (smartcities) i podnosząc tym samym jakość życia mieszkańców.
 

Żródło:

http://www.lamoncloa.gob.es/serviciosdeprensa/notasprensa/mfom/Paginas/2018/190318-drones.aspx