Aktualności

PHIG.pl » Aktualności » Stanowisko IGCC w przedmiocie regulacji rozstrzygania sporów dot. podwójnego opodatkowania oraz zawierania uprzednich porozumień cenowych

Stanowisko IGCC w przedmiocie regulacji rozstrzygania sporów dot. podwójnego opodatkowania oraz zawierania uprzednich porozumień cenowych

  • Data wydarzenia 12 kwietnia 2019
  • ·
  • Publikacja 12 kwietnia 2019
  • ·

Dnia 12 kwietnia Polsko – Hiszpańska Izba Gospodarcza wraz z 9 izbami bilateralnymi zrzeszonymi w IGCC podpisała pismo określające stanowisko Izb w przedmiocie regulacji w zakresie rozstrzygania sporów dotyczących podwójnego opodatkowania oraz zawierania uprzednich porozumień cenowych, zawartych w projekcie ustawy z dnia 21 marca 2019 r.  

Ponadto, mając na względzie, że materią regulacji Projektu objęte są zmiany brzmienia art. 15e Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Izby zgłosiły również swoje stanowisko w odniesieniu do przepisów art. 15e CITU.  

Pismo zostało dostarczone do Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów Pana Filipa Świtały i Dyrektor Departamentu Cen Transferowych i Wycen Pani Joanny Pietrasik. Tekst pisma jest dostępny w biurze Izby.