Aktualności

PHIG.pl » Aktualności » Obowiązkowa rejestracja polskich przedsiębiorstw eksportujących dobra konsumenckie do Hiszpanii

Obowiązkowa rejestracja polskich przedsiębiorstw eksportujących dobra konsumenckie do Hiszpanii

  • Data wydarzenia 12 września 2023
  • ·
  • Publikacja 05 sierpnia 2023
  • ·

Serdecznie zapraszamy na webinarium organizowane przez naszą firmę członkowską Tedalian Enterprise Services, S.L. "Obowiązkowa rejestracja polskich przedsiębiorstw eksportujących dobra konsumenckie w Wykazie Producentów Produktów oraz coroczne składanie sprawozdań dotyczących wprowadzanych opakowań na rynek hiszpański" w dniu 12 września 2023 w godz. 10.00 – 11.00.

Od tego roku Hiszpania wprowadziła obowiązek rejestracji podmiotów gospodarczych z krajów Unii Europejskiej, które eksportują dobra konsumenckie na lokalny rynek w modelu B2C wprowadzając tym samym określoną ilość opakowań.
 
W konsekwencji, takie podmioty mają obowiązek rejestracji, składania corocznych sprawozdań dotyczących ilości wprowadzanych opakowań oraz opłacać odpowiednie należności. Polskie firmy, które nie posiadają stałego przedstawicielstwa lub własnej spółki kapitałowej, muszą upoważnić autoryzowanego przedstawiciela do dokonania rejestracji w Wykazie Producentów Produktów w Ministerstwie ds. Transformacji Ekologicznej i Wyzwań Demograficznych oraz składania informacji dotyczącej opakowań.
 
Serdecznie zapraszamy na webinarium, podczas którego omówimy:
1. Podstawy prawne dotyczące obowiązku zgłaszania opakowań wprowadzanych na hiszpański rynek, określone w Rozporządzeniu Królewskim 1055/2022 z dnia 27 grudnia.
2. Wymagania wstępne przed rejestracją w Wykazie Producentów Produktów.
3. Proces rejestracji w Wykazie Producentów Produktów w Ministerstwie ds. Transformacji Ekologicznej i Wyzwań Demograficznych.
4. Roczne raporty dotyczące opakowań wprowadzonych na rynek hiszpański.
 
Prowadzący:
Boguslaw Antropow, przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie sprzedaży, rozwoju biznesu oraz pozyskiwaniu nowych klientów i partnerów handlowych na rynkach hiszpańskojęzycznych, właściciel centrum biznesowego Tedalian, które wspiera polskie i hiszpńskie MŚP w ich ekspansji geograficznej.
 
Rejestracja:
Formularz zgłoszeniowy - LINK
 
Uczestnictwo bezpłatne.
Język wydarzenia: polski
 
Serdecznie zapraszamy!