Co nowego u naszych Firm Członkowskich

PHIG.pl » Co nowego u naszych Firm Członkowskich » Karol Wyka od września w Newmark Polska

Karol Wyka od września w Newmark Polska

Newmark Polska Sp. z o.o.

  • Dodano 05 lipca 2024
  • ·

Od września br. do działającej na rynku nieruchomości komercyjnych firmy doradczej Newmark Polska dołączy Karol Wyka, który obejmie stanowisko Dyrektora Zarządzającego Działu Powierzchni Biurowych. Do głównych obowiązków Karola będzie należało kierowanie pracami działu i przygotowywanie strategii rozwoju firmy w sektorze biur.

 

Karol Wyka posiada 14-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości biurowych. Przed dołączeniem do Newmark Polska pełnił funkcję dyrektora ds. wynajmu oraz członka zarządu w firmie HB Reavis Poland odpowiedzialnego za koordynację pracy działów wynajmu, PR i marketingu, zarządzania nieruchomościami, planowania powierzchni, doradztwa w zakresie projektowania środowiska pracy oraz aranżacji i wykończenia powierzchni biurowych.


Odpowiadał także za wynajem portfela nieruchomości biurowych obejmującego wielofunkcyjny kompleks Varso Place wraz z Varso Tower (najwyższym budynkiem biurowym w Unii Europejskiej), kampus biurowy Forest, biurowce West Station I i II, kompleks Gdański Business Center i Konstruktorska Business Center oraz budynek Postępu 14. W trakcie dotychczasowej kariery uczestniczył w komercjalizacji 13 budynków o łącznej powierzchni 477 000 mkw., współpracując z wieloma renomowanymi firmami, takimi jak m.in. Bank Pekao SA, Bank BPH, BGŻ BNP Paribas, Greenberg Traurig, CMS, Baker McKenzie, Samsung, Wincor Nixdorf, Visa, Inditex, Saint-Gobain, Leroy Merlin, Puma, Michael Page, SAP czy AstraZeneca. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz stypendystą Uniwersytetu Otago w Nowej Zelandii.


- Karol Wyka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Jego imponująca i pełna sukcesów kariera zawodowa, wizjonerskie podejście oraz zdolność do budowania silnych relacji z klientami umożliwią zwiększenie naszej obecności na rynku nieruchomości biurowych oraz stanowią gwarancję najwyższej jakości usług – mówi Piotr Kaszyński, Partner Zarządzający, Newmark Polska.


Pełniąc funkcję Dyrektora Zarządzającego Działu Powierzchni Biurowych w Newmark Polska, Karol Wyka będzie ściśle współpracował z dyrektor Anną Szymańską.


O Newmark Polska
Newmark Polska jest Globalnym Partnerem Newmark, członkiem Globalnej Sieci Newmark. Należy do grupy wiodących firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Na czele firmy Newmark Polska stoi Piotr Kaszyński. Jej siedziba mieści się w Warszawie, a biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie. Zespół Newmark Polska korzysta z globalnej platformy Newmark (Nasdaq: NMRK), która posiada biura na całym świecie i oferuje pełną gamę usług na każdym etapie cyklu życia nieruchomości. Więcej informacji o Newmark Polska na stronie: www.nmrk.pl

 

Kontakt dla prasy:
Iwona Skalska
iwona.skalska@nmrk-global.com
+48 603 068 326